Post

Best Log Splitters dla właścicieli domów: Top 5 Picks of 2017!

Wybór najlepszej łuparki do drewna, gdy trzeba zająć się projektami dla domu, może wydawać się nieco zniechęcający. Istnieje kilka dostępnych opcji i jeśli nie jesteś ekspertem lub kimś z dużym doświadczeniem, może się wydawać, że informacje, które znajdziesz są napisane w innym języku. Nawet jeśli rozumiesz cechy i fakty na temat łuparek do kłód, możesz czuć się przytłoczony przez różnorodność wyborów - są hydrauliczne łuparki do kłód, elektryczne łuparki do kłód, gazowe łuparki do kłód, ręczne łuparki do kłód, poziome łuparki do kłód, pionowe łuparki do kłód ... lista idzie dalej. Dlatego pomożemy Ci zawęzić opcje i dokonać najlepszego wyboru w oparciu o najlepsze łuparki do drewna na rynku w 2017 roku.

Przede wszystkim, chcesz czegoś trwałego i niezawodnego. Najlepsza łuparka do kłód na świecie nie zrobi Ci nic dobrego, jeśli złamie się po pierwszym użyciu lub dwóch. Znalezienie równowagi między niezawodnością, przystępną ceną i skutecznością jest niezbędne, gdy kupujesz łuparkę do kłód do użytku domowego.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze łuparki do kłód?

Zacznij od rozważenia rozmiaru łuparki, której potrzebujesz. Oczywiście, te zbudowane do użytku komercyjnego nie będzie konieczne, ale też nie chcesz coś, co jest słabe i nieskuteczne. Możesz wybrać ręczną łuparkę do kłód, która oferuje niższy tonaż, ale nadal prawdopodobnie wykona pracę dla Twoich potrzeb podwórkowych. Zbyt wiele osób decyduje się na maszyny o wyższym tonażu, ponieważ uważają, że większa moc jest zawsze lepsza - zwłaszcza, gdy różnice w cenie nie są tak duże. Naprawdę nie potrzebujesz najszybszej i najmocniejszej opcji. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to dokonać rozsądnego wyboru i nie dać się ponieść fantazji o nadmiernej mocy podczas zakupów.

Będziesz również chciał rozważyć długość bali. Aby uzyskać dokładny pomysł, ile Twoja łuparka do kłód musi być w stanie obsłużyć, zmierz zarówno długość jak i średnicę. Dla większości ludzi, łuparka, która może obsługiwać kłody o długości około 20 cali i szerokości 12 cali jest wystarczająca do pracy, ale niektóre maszyny mogą z łatwością obsługiwać do 25 cali lub więcej. Oszacuj, jak długie są kłody, które będziesz ciął i wybierz maszynę, która poradzi sobie z tym i jeszcze trochę więcej. Dzięki temu będziesz mieć więcej niż wystarczająco dużo miejsca do pracy, gdy już zaczniesz pracować.

Kolejną kwestią jest moc silnika. Jest to ważne, ponieważ zapewnia, że będziesz miał wystarczająco dużo mocy, aby przejść przez kawałki drewna, które tniesz bez spalania lub wyłączania maszyny. Moc, ampery i pamięć RAM stanowią ważną część sposobu funkcjonowania silnika i siły rozłupywania, którą będziesz się cieszyć.

Czas cyklu również ma znaczenie. Im dłuższy cykl, tym więcej będziesz w stanie zrobić w danym okresie czasu. Najlepsze łuparki do drewna - te używane na profesjonalnych placach budowy - są w stanie przeciąć kłody w ciągu kilku sekund lub mniej. Są one najlepsze do prac, które wymagają dużej ilości rozłupywania i długich okresów czasu pracy. Domowe łuparki do kłód powinny pracować szybko, ale nie jest konieczne, abyś przeszedł przez setki kłód w krótkim czasie. Wybierz czas cyklu, który jest rozsądny, ale nadal pozwala na wykonanie pracy.

Będziesz także chciał rozważyć, jak przenośna jest Twoja łuparka do kłód. Niekoniecznie będziesz zabierał ją ze sobą gdziekolwiek, ale chcesz mieć możliwość przeniesienia łuparki do miejsca pracy. Dzięki temu można wygodnie wykonać większą pracę bez konieczności ciągnięcia kawałków drzewa po całej posiadłości. Im większa posiadłość, tym ważniejsze jest posiadanie czegoś mobilnego.

Wreszcie, pomyśl o ogólnym projekcie i konstrukcji rozłupywarki do kłód. Chcesz coś, co może obsługiwać elementy i może pracować ciężko i nadal w doskonałej formie. Coś wykonanego z mocnej stali i niezawodnych części jest najlepszą opcją.

Elektryczne vs. Gazowe łuparki do kłód

Główne powody, dla których ludzie wybierają elektryczne nad gazem, jeśli chodzi o wszelkie urządzenia na zewnątrz zazwyczaj sprowadza się do kilku czynników: Waga, cena i jak "czysta" jest maszyna. Elektryczne łuparki do kłód ważą mniej i kosztują mniej niż ich modele gazowe. I, jak większość rzeczy, które działają na elektrycznym zamiast gazu, mają tendencję do być lepsze dla środowiska.

Niestety, te korzyści nie zawsze czynią je lepszymi od ich gazowych odpowiedników. Gazowe łuparki do kłód pracują szybciej i są bardziej wydajne niż opcje elektryczne. I możesz używać gazowej łuparki do pni bez konieczności przebywania w pobliżu gniazdka elektrycznego. Możesz używać gazowej łuparki do pni w dowolnym miejscu na swojej posesji, nie martwiąc się o gniazdka i przedłużacze - musisz tylko utrzymywać ją napełnioną gazem i utrzymywać silnik w dobrym stanie technicznym.

Mądre zakupy

Kiedy wybierasz łuparkę do drewna, niezależnie od konkretnych cech maszyny, upewnij się, że wybierasz coś od renomowanej i dobrze znanej marki. Możesz nie być zaznajomiony z markami łuparek do kłód, ale podczas poszukiwań sprawdź, co ludzie mają do powiedzenia na temat różnych marek. Będziesz chciał kupić coś od firmy, która oferuje gwarancję jakiegoś rodzaju i ma dobrą reputację w zakresie obsługi klienta. W ten sposób, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z rozłupywarką, łatwo będzie się nią zająć i nie będziesz marnować pieniędzy.