Post

Dlaczego drzewa muszą być przycinane

Podobnie jak trawnik i krajobraz, drzewa wymagają rutynowej pielęgnacji, aby były zdrowe i ładnie wyglądały na Twoim terenie. Regularne przycinanie drzew sprawia, że są one zdrowe, eliminuje zagrożenia dla bezpieczeństwa i zwiększa atrakcyjność i wartość Twojego domu.

Przycinanie drzew utrzymuje je w zdrowiu.

Utrzymanie przyciętych drzew jest niezbędne dla ich zdrowia i wsparcia strukturalnego. Prawidłowe przycinanie drzew poprawia ich zdrowie, eliminując martwe lub obumierające gałęzie. Gałęzie te konkurują ze zdrowszymi i kradną niezbędne substancje odżywcze z pozostałej części drzewa. Zamiast karmić tylko żywe, zdrowe części drzewa, składniki odżywcze, takie jak nawóz, woda, pożywienie i światło, są rozdzielane pomiędzy zdrowe i martwe gałęzie. Obcinanie tych gałęzi z drzewa zwiększa ilość substancji odżywczych i pożywienia, które zdrowe gałęzie otrzymują i ścinają na odpadki.

Przycinanie poprawia również ogólną strukturę i podporę drzew, zapobiegając tworzeniu się szerokich lub słabych gałęzi. Przycinanie drzew zapobiega powstawaniu słabych nacięć i skrzyżowań kończyn, powodujących rany w korze. Gdy gałęzie wyrastają z ręki i krzyżują się ze sobą, walczą o miejsce i światło w koronie. Przycinanie drzew zwiększa nasłonecznienie i cyrkulację powietrza w całym drzewie i na tle krajobrazu, co drastycznie poprawia zdrowie drzewa.

Nieobciążone drzewa

Zagrożenia dla zdrowia roślin
Nieobrobione drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, jak to drzewo, które wpadło do domu w Fort Myers, FL.

Niesforne drzewa z niskimi, zwisającymi gałęziami są niebezpieczne. Przewieszone gałęzie wiszą na podwórku, podjeździe i chodnikach, tworząc niebezpiecznie spiczaste przeszkody, którymi ludzie muszą manewrować. Niskie gałęzie mogą drapać ludzi, stwarzać niebezpieczeństwo potknięcia, a spadające gałęzie stanowią duże zagrożenie dla Twojej rodziny.

Niepokorne drzewa stanowią poważne zagrożenie również dla twojego domu. Martwe i chore gałęzie są siedliskiem pleśni, szkodników i innych chorób. Niesforne gałęzie, które zwisają nad domem, mogą zagrozić jego integralności strukturalnej, a dach i bocznica domu mogą zostać uszkodzone przez gałęzie, które ocierają się o niego podczas silnego wiatru. Duża zwisająca gałązka może spaść na dach i uszkodzić Twoje rzeczy lub zranić kogoś w środku. Usuwanie niesfornych, nisko zwisających gałęzi zmniejsza ryzyko obrażeń rodziny i uszkodzenia mienia.

Uporządkowane drzewa zwiększają krawędź odwołania i wartość nieruchomości (Tidy Trees Increase Curb Appeal & Property Value)
Przycinanie drzew jest nie tylko korzystne dla drzew, ale również dla wyglądu domu. Przycinanie dużych, niechlujnych drzew otwiera posesję i poprawia widok, a jednocześnie zwiększa atrakcyjność krawężnika w domu, ponieważ można zobaczyć więcej podwórka. Prawidłowo utrzymany krajobraz ze zgrabnie przyciętymi drzewami zwiększa atrakcyjność krawężnika, a tym samym wartość nieruchomości. Przeciwnie, dom z brudnym krajobrazem i niedbałymi, niebezpiecznymi drzewami w rzeczywistości traci na wartości i na ogół niechętnie się na niego patrzy.