Post

Harbor Freight Log Splitter: Najlepsze modele i recenzje

Łuparki do drewna są jedną z najlepszych inwestycji, jakie można poczynić. Jeśli masz kominek lub planujesz palić drewno opałowe na zewnątrz w swoim domu, łuparka do kłód jest czymś, czego będziesz używał rok w rok. Jeśli posiadasz dużą nieruchomość i planujesz oczyścić ją z drzew, łuparka jest niezbędna. A nawet jeśli nie dokładnie pasują do żadnej z tych kategorii, ale znajdziesz się cięcia kłód na dość regularne podstawy, rozłupywarka jest na tyle niedrogie, aby być dobrą inwestycją, nawet jeśli dostaje tylko część czasu użytkowania.

Ważną rzeczą, którą należy wiedzieć o drewnie jest to, że nie można go po prostu ściąć i spalić. Potrzebuje ono czasu na sezonowanie. Kiedy jest ścinane po raz pierwszy, jest uważane za zielone, co oznacza, że ma zbyt dużo wilgoci, aby się spalić. Jest również trudniejsze do rozłupania, chociaż najlepsze łuparki na rynku są w stanie rozciąć zielone kłody. Zasadniczo, jeśli chcesz spalić drewno, musisz mieć je suche. Cięte drewno ma około 50% wilgotności, ale po sezonowaniu ma około 15 do 20% wilgotności.

Aby wysezonować drewno, ułóż je w jednym rzędzie w miejscu, które jest wystawione na działanie słońca i wiatru. Chcesz, aby było tak suche, jak to tylko możliwe, ale nie chcesz umieszczać go w zamkniętym pomieszczeniu, ponieważ nie wyschnie. Ważne jest również, aby podnieść je z ziemi, aby nie gniło i nie rozwijało pleśni.

Drewno musi sezonować się przez co najmniej sześć miesięcy, więc wiele osób rąbie swoje kłody wczesną wiosną i pozwala drewnu sezonować się przez lato. Dzięki temu można wykonać część pracy, gdy pogoda jest idealna i mieć duży zapas drewna, które jest gotowe do rozłupywania jesienią. Aby określić, czy drewno jest sezonowane, sprawdź, czy nie ma pęknięć na końcach, czy kolor nie ściemniał lub nie pożółkł, uderz kawałki razem, aby zobaczyć, czy brzmią pusto, lub po prostu spróbuj rozłupać kawałek. Jeśli to, co odsłonisz, wydaje się wilgotne, to znaczy, że nie jest sezonowane.

Kiedy drewno jest już wysezonowane, można je przygotować do palenia. Polana powinny być już pocięte na odcinki odpowiednie dla twojego kominka lub pieca, więc jedyne co musisz zrobić to rozłupać drewno. Jest to czynność, którą najczęściej kojarzymy z przygotowywaniem drewna na ognisko. Rąbanie drewna to dzielenie jego długości na kawałki, które można załadować do kominka lub pieca. Może to być czasochłonna czynność, która wymaga również wiele wysiłku, jeśli wykonuje się ją ręcznie za pomocą siekiery. Dlatego właśnie łuparka do drewna jest tak przydatna - wykonuje tę pracę szybciej i z mniejszym nakładem sił, niż wymaga tego rąbanie drewna siekierą.

Jakie są opcje łuparek do drewna?

Jeśli rąbiesz drewno do domu, zasadniczo masz trzy ogólne kategorie, z których będziesz robić zakupy. Są one oparte na wadze i możliwości łuparki. 5 tonowe łuparki są w stanie obsłużyć kłody, które mają około 10 cali średnicy. Łuparki 10-tonowe mogą obsługiwać większe kawałki drewna - zazwyczaj około 18 do 20 cali długości. A 20-tonowe łuparki, które są uważane za najlepsze do pracy w domu, mogą obsługiwać kłody o długości do dwóch stóp. Tonaż wskazuje, jak duża jest siła podczas rozłupywania kłody. Im większa siła, tym łatwiej jest przeciąć dłuższe kłody.

Harbor Freight's 10 Ton Hydraulic Log Splitter

Łuparki do kłód występują w modelach gazowych, elektrycznych i hydraulicznych. Wiele osób woli gaz, ponieważ mają one tendencję do wykonywania lepiej, ale istnieje wiele wspaniałych elektrycznych i hydraulicznych na rynku, które oferują więcej niż wystarczająco dużo wydajności dla właścicieli domów. Zaletą łuparek elektrycznych i hydraulicznych jest to, że są one czystsze, wymagają mniej konserwacji, a wiele osób uważa, że są bezpieczniejsze i łatwiejsze w użyciu. Oba są również tańsze, więc jeśli nie chcesz inwestować dużej sumy pieniędzy w swoją łuparkę do kłód, elektryczną lub hydrauliczną jest drogą do zrobienia.

Harbor Freight's 10 Ton Hydraulic Log Splitter jest faworytem wśród tych, którzy szukają niedrogiej łuparki do kłód, która działa po prostu wystarczająco dobrze. Nie zrobi ona wrażenia na nikim, kto używał wielu łuparek do kłód, ale gwarantuje, że uczyni Twoje życie o wiele łatwiejszym.

Kolejną zaletą 10-tonowej hydraulicznej łuparki Harbor Freight jest jej zdolność do pracy wewnątrz. To nie jest opcja z gazu łuparki kłód i niektóre elektryczne łuparki. Koszt tej łuparki jest bardzo rozsądne, zwłaszcza gdy jest sparowany z kuponem lub zniżki oferowane przez Harbor Freight. Jest to możliwe, aby uzyskać ten splitter za mniej niż $ $, jeśli sklep w odpowiednim czasie.

Rozłupywarka jest kompaktowy rozmiar i jest łatwy do przechowywania i przenoszenia. Jest również dobrze wykonany i powinien trwać długo. Posiada dwa uchwyty, które pompuje się, aby napędzać tłok, a RAM jeździ na stalowej ramie. Jest w stanie obsługiwać kłody o długości do 18 cali i średnicy do 6 cali. Użytkownicy zgłaszają, że jest w stanie obsługiwać różne rodzaje drewna i działa dobrze z dużych kłód, jeśli jesteś gotów podzielić go na nierówne kawałki.

Rozłupywarka jest nisko osadzona na ziemi, więc rąbanie drewna będzie wymagało trochę schylania się i podnoszenia. Można to naprawić stawiając rozłupywarkę na wyższej powierzchni, ale przed rozpoczęciem rozłupywania upewnij się, że stworzysz stabilny stojak lub fundament.

Korpus rozłupywarki jest trwały i długowieczny. Większość użytkowników donosi, że nawet przy wystawieniu na działanie czynników atmosferycznych, farba nie ściera się, a spawy i śruby trzymają.

Jeśli jesteś zainteresowany rozłupywarką w rozsądnej cenie lub myślisz, że możesz potrzebować rozłupywarki do kłód, gdy prąd i/lub gaz są na wagę złota, Harbor Freight jest świetną opcją dla Ciebie.