Post

Nowa piła stołowa Ridgid z podstawą rolkową

Ridgid posiada nową 10-calową pilarkę stołową z stojakiem rolkowym w ramach imprezy sprzedażowej. Warto przyjrzeć się bliżej każdemu, kto chce kupić nową przenośną piłę stołową w tym wakacyjnym sezonie zakupowym.

Na początek, jego konstrukcja jest zupełnie inna niż poprzednich modeli.

Jest to ubiegłoroczny model specjalny, który w zeszłym roku został wyceniony na 199.

Jest to Ridgid R4513, który opisałbym jako produkt dojrzały. W zeszłym roku pojawił się w sprzedaży w Black Friday, a w poprzednich latach za 299 dolarów.

Oto znowu nowy R4514. Najbardziej uderzającą różnicą jest dla mnie fakt, że nowy model ma nieco otwartą strukturę obudowy, bez plastikowych paneli po dwóch stronach ramy piły.

Kolejną największą obserwacją jest to, że sztachety ogrodzeniowe wystają poza powierzchnię blatu stołu, i to całkiem sporo. Daje to większą wydajność rozdarcia bez konieczności fizycznego powiększania całej piły. Nie do końca wiem, jak się z tym czuję. Jestem typem człowieka, który zahacza o rozciągnięte części, ale myślę, że powinno być dobrze. Prawdopodobnie nie jest to najlepsza piła do wrzucania na tył pickupa, przynajmniej bez podparcia, ponieważ inne przedmioty mogą wślizgnąć się w wystające szyny.

  • 10″ ostrze silnik 5000 RPM
  • Maksymalna głębokość cięcia 3-1/2″ pod kątem 90°, 2-1/4″ pod kątem 45°.
  • Pojemność skokowa: 30″ prawa, 12″ lewa 6ft kabel zasilający

Co sądzisz o nowej konstrukcji piły stołowej Ridgida?

Inna piła stołowa do rozważenia

Piła stołowa Dewalt DW745S 10″ jest mniejsza, ale osobiście podoba mi się, że jest to bardziej tradycyjna konstrukcja. Ogrodzenia firmy Dewalt są również dość łatwe do regulacji.