Post

Sprzęt, którego powinna używać profesjonalna firma do wycinki

Zatrudniając profesjonalną firmę drzewną do pracy na drzewach wszystkich kształtów i rozmiarów, należy upewnić się, że posiadają one odpowiedni sprzęt do danej pracy. Każda profesjonalna firma, która twierdzi, że jest ekspertem w świadczeniu usług związanych z drzewami, będzie dysponowała odpowiednim sprzętem, natomiast osoby nieprofesjonalne najprawdopodobniej nie będą gotowe do wykonania danego zadania.

Dowiedz się o odpowiednim wyposażeniu, jakie firma drzewna powinna posiadać w przypadku każdego zadania związanego z pracą z drzewami.

1. Aby dotrzeć do wysokich drzew i trudnych przestrzeni potrzebny jest wózek kubełkowy.

Aby dotrzeć do wierzchołków wysokich drzew i prawidłowo przyciąć lub usunąć je z posesji, firma drzewna będzie potrzebowała ciężarówki kubełkowej. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja w porównaniu ze wspinaniem się na drzewo w celu ścięcia gałęzi lub odcięcia umierających gałęzi od drzewa. Nasi chirurdzy drzewni mogą fachowo obsługiwać wiadro wokół drzewa, aby bezpiecznie przyciąć gałęzie lub usunąć je z drzewa. Jest to również niezbędny element wyposażenia, gdy duże drzewo znajduje się w trudno dostępnym miejscu, np. na małym bocznym podwórku lub w alejce.

2. Wózek chwytakowy z łatwością przewozi duże kłody.

Większe kłody mogą być trudne do odtransportowania bez chwytaka, który umożliwia ich przemieszczanie na miejscu pracy lub odtransportowanie. Bez tego, załoga będzie musiała pociąć kłody na mniejsze kawałki i przenieść je na miejsce pracy. Zajmie to więcej czasu i pracy, co na dłuższą metę będzie dla Ciebie droższe, ponieważ będziesz musiał zapłacić za pracę.

3. Rębaki tną kawałki drzew na mulcz.

Kolejnym elementem wyposażenia, który powinna posiadać każda profesjonalna firma drzewna, jest rębak. Maszyna ta rębie kłody drzewne w mulcz, co znacznie ułatwia ich transport i odstawianie. W razie potrzeby firma drzewna może nawet pozostawić ściółkę na terenie zakładu na grządki krajobrazowe klienta jako opcję przyjazną dla środowiska. Metoda ta pozwala również na skrócenie czasu pracy i skrócenie czasu jej trwania w miejscu pracy, co jest lepsze dla właściciela nieruchomości.