Post

Wskazówki dotyczące usuwania drzew od profesjonalistów

Jeśli chodzi o usuwanie drzew w Brisbane, ważne jest, aby wiedzieć, co trzeba zrobić i czego się spodziewać od początku do końca, aby upewnić się, że nie otrzymasz żadnych przykrych niespodzianek. Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące sukcesu.

Po co usuwać drzewo?
Jeśli jesteś właścicielem domu z drzewami na swojej posesji, może być konieczne usunięcie drzewa z wielu powodów. Niektóre z najczęstszych powodów usuwania drzew są następujące:

  • Drzewo jest pochylone
  • Drzewo jest przewieszone lub za bardzo zbliża się do linii energetycznych lub innych usług
  • Drzewo jest chore lub umierające
  • Drzewo znajduje się zbyt blisko twojego domu lub innych budynków i stanowi zagrożenie
  • Drzewo zrzuca ciężkie lub nadmierne śmieci
  • Korzenie drzew są zarośnięte i niszczą własność

Nie zwlekaj
Jeśli masz drzewo, które jest zagrożone przewróceniem się lub ma duże, zagrożone gałęzie, które mogą spaść na wszystko, nie zwlekaj z obejrzeniem go. Burza lub silny wiatr mogą bardzo szybko doprowadzić do jego upadku, a szkody mogą być katastrofalne. Zbyt często ludzie "czekają i widzą" i jest już za późno na to, co się stało. W przypadku drzew zawsze lepiej jest być bezpiecznym, niż żałować, więc wezwij fachowców do pełnej oceny.

Sprawdź najpierw
Musisz sprawdzić w urzędzie miejskim i upewnić się, że drzewo może zostać usunięte. Możesz to zrobić sam lub Arboristka może to sprawdzić za Ciebie. Czasami drzewo może być chronione zgodnie z Lokalnym Prawem Zarządzania Aktywami Naturalnymi (NALL) bez Twojej wiedzy i mogą istnieć bardzo rygorystyczne przepisy dotyczące zarządzania nim, a w niektórych przypadkach możesz nie mieć prawa do usunięcia go w ogóle. Podobnie, jeśli w drzewie żyje dzika przyroda, najprawdopodobniej nie będziesz w stanie go usunąć. Nie ignoruj zasad, gdyż może to skutkować wysokimi karami.

Zdobądź wycenę
Po uzyskaniu zielonego światła od władz lokalnych, skontaktuj się z odpowiednio wykwalifikowanym, doświadczonym Arboristą, aby uzyskać wycenę. Usuwanie drzew może być bardzo trudne i bardzo niebezpieczne, dlatego bardzo ważne jest, aby zatrudnić kogoś, kto posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonania tej pracy. Upewnij się, że są oni ubezpieczeni, wykwalifikowani i doświadczeni, aby to potwierdzić. Zapytaj, co dokładnie będą robić od początku do końca, jak zamierzają chronić Twój dom i wszelkie mienie w trakcie całej pracy, a co najważniejsze, co zrobią z resztkami po zakończeniu pracy. Cytat powinien być napisany, wyczerpujący w szczegółach i nie powinni mieć żadnych skrupułów w omawianiu z tobą każdego szczegółu.

Co należy ocenić
Dobry Arborysta oceni szereg czynników, w tym wielkość drzewa, jego dostępność, bliskość budynków, linii energetycznych i innych usług, zdrowie i stan drzewa, wszelkie istnienie dzikiej przyrody, twardość drewna oraz to, czy po usunięciu drzewa pniak miałby zostać zerwany.

Nie majsterkuj!
Nie stań się statystyką i spróbuj zrobić to sam. Każdego dnia widzimy historie katastrof i ufamy nam, po prostu nie warto. Usuwanie drzewa, nawet małego, to praca, która wymaga umiejętności i doświadczenia, nie wspominając o odpowiednich narzędziach i sprzęcie. Drzewo przez dach będzie kosztować o wiele więcej niż wynajęcie altaniarza - nie podejmuj więc ryzyka!