Post

4 Powodów, dla których Twoja nieruchomość może potrzebować usług frezowania pni

Powody usunięcia drzewa z twojej posiadłości są liczne, ale co należy zrobić z pniakiem, który pozostał po jego zniknięciu? Pniaki mogą być całkowicie usunięte lub uziemione, w zależności od preferencji klienta.

1. Pniaki mogą być przystanią dla niepożądanych szkodników, takich jak mrówki, termity i inne.

Kiedy pniak jest pozostawiony w tyle, potrzeba trochę czasu, aby resztki drewna zgniły i rozłożyły się. Proces gnicia i rozkładu przyciąga robaki, których nie chcesz w swoim ogrodzie, takie jak mrówki, termity, chrząszcze i inne. Początkowo będą one przyciągane do pnia, ale będą migrować na inne obszary podwórka i potencjalnie do domu. Jeżeli rozprzestrzeniają się w twoim domu, możesz znaleźć się przyglądając się kosztownej ustawie o zwalczaniu szkodników, szczególnie jeżeli w końcu musisz pozbyć się inwazji termitów.

2. Pniaki zajmują miejsce na Twoim podwórku, które może być wykorzystane do bardziej funkcjonalnych celów.
Spójrzmy prawdzie w oczy: pniaki nie są ładne. Siedzą na twoim podwórku i zajmują cenną przestrzeń, potencjalnie również zmniejszając atrakcyjność krawężnika, ponieważ zaczynają gnić. Jeśli jest to duży pniak, to pokrywa on przestrzeń, w której można zainstalować nowe łóżko krajobrazowe lub zewnętrzną przestrzeń życiową. Nawet mały pniak może stwarzać problemy, np. podczas koszenia trawnika. Staje się on kolejną przeszkodą w poruszaniu się po nim i utrudnia wykonywanie prac związanych z koszeniem.

Nie jest również możliwe przesadzanie nowych drzew w pobliżu pnia, co ogranicza powierzchnię upraw.

3. Pniaki mogą być niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i narzędzi do pielęgnacji trawnika.
Każdy, kto chodzi lub biega po trawniku, może potknąć się o pniak na trawniku. Może to okazać się szczególnie niebezpieczne dla dzieci i zwierząt, zwłaszcza jeśli pniak został już zaatakowany przez owady, takie jak mrówki, które będą gryźć. Owady w połączeniu z twardością resztek drewna mogą spowodować poważne obrażenia. Goście potykający się i upadający z powodu pniaka na twoim terenie mogą również otworzyć cię na potencjalne problemy z odpowiedzialnością. Gdy Twój trawnik jest koszony, pniak może spowodować poważne uszkodzenia kosiarki lub obrzynarki.

4. 4. Szlifowanie pniaków jest mniej inwazyjne niż usuwanie pniaków.
Nasza maszyna do szlifowania pniaków szlifierzy pniaki w Fort Myers, FL.

Całkowite usunięcie pniaka jest inwazyjne, ponieważ wymaga wykopania zarówno całego pniaka, jak i jego korzeni. Dla właścicieli nieruchomości ze szambami może to okazać się katastrofalne, ponieważ korzenie mogą się przeplatać z rurami odprowadzającymi. Podczas procesu szlifowania pniaków, wyszkolony profesjonalista używa maszyny do szlifowania pniaków, aby zredukować pniak do stosu wiórów drewna. Wióry drzewne mogą być następnie wykorzystywane jako ściółka, co sprawia, że szlifowanie pniaków jest również wyborem przyjaznym dla środowiska. Po zmieleniu korzenie pozostaną w ziemi, ale ostatecznie ulegną rozkładowi.