Post

Co robić, gdy drzewo spadnie na twój dom lub nieruchomość

 Śnieżyce, burze deszczowe, burze z wiatrem - to one dają nam wiadomości, mogą zakłócać nasze życie, a czasami burzyć drzewa. A kiedy to robią, najbezpieczniej jest zadzwonić do firmy zajmującej się serwisem drzew, która ma doświadczenie w awaryjnym usuwaniu drzew. Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia ze zwalonym drzewem, a nawet jeśli miałeś, oto kroki, które powinieneś podjąć, jeśli drzewo spadło na Twoją posesję lub dom.

Drzewo sąsiadów spadło na mój dom.
ułożenie drzewa na domu i w samochodzie po burzy wymagającej awaryjnego usunięcia drzewa

Zwykle nie ma znaczenia, czyje to było drzewo, tylko czyja to własność. Jest to osoba, która będzie odpowiedzialna za wynajęcie serwisu drzewnego i opłacenie pracy drzewa lub zorganizowanie płatności poprzez swoje ubezpieczenie.

Jeśli twoje drzewo spadło na posesję twojego sąsiada, to jest to ich problem i na odwrót. Mówiąc to, dobry sąsiad nie powinien brać na siebie całkowitej odpowiedzialności za to, co jest powszechnie uważane za akt boży. Większość sąsiadów prawdopodobnie zrobi wszystko, co w ich mocy, aby naprawić sytuację ze swoimi dotkniętymi sąsiadami.

Prawidłowe wykonanie tego zadania może oznaczać rozszczepienie lub zajęcie się wszelkimi kosztami, jakie sąsiad ponosi w związku z tą pracą. Jest to szczególnie dobry pomysł, jeśli już wcześniej wspomniał ci o swoich obawach dotyczących drzewa.

Do kogo zadzwonić, gdy drzewo spadnie na drogę
Jeśli na danym obszarze panuje ruch pieszy lub drogowy, należy go zjechać liną lub zablokować, aby ograniczyć ryzyko zranienia się przez niebezpieczne drzewo. Cokolwiek masz pod ręką, jest lepsze niż nic. Ta straszna sytuacja jest tylko pogorszona przez kogoś, kto doznał obrażeń na twoim terenie. Zastanów się również nad umieszczeniem znaku na drzwiach wewnątrz domu, aby nikt nie zapomniał i nie korzystał z uszkodzonych wyjść.

Sprawdź linie energetyczne
Z daleka obserwuj, czy w grę wchodzą twoje linie energetyczne. Jeśli tak, to warto albo wyłączyć zasilanie, albo przynajmniej odłączyć wszystkie drogie urządzenia elektroniczne. Większość nowoczesnych urządzeń elektronicznych jest obecnie zabezpieczona przed przepięciami, więc jest to mniej istotny czynnik, ale nadal jest to coś, co należy rozważyć. Być może warto zadzwonić do firmy energetycznej i poinformować ją o problemie.

Wezwanie Profesjonalisty
Zadzwoń do lokalnej firmy zajmującej się serwisem drzewiastym, która zapewnia awaryjny serwis drzewiasty. Firma prawdopodobnie poprosi Cię o zdjęcia, aby móc ocenić sytuację. Służby drzewne, które świadczą usługi w nagłych wypadkach, powinny być w stanie wysłać kogoś do zbadania szkody w ciągu około trzydziestu minut. Po przybyciu tej osoby, powinna ona być w stanie wysłać załogę w ciągu około trzydziestu minut, nawet w weekend lub w dni świąteczne. Czasami ekstremalna pogoda powoduje wydłużenie tego czasu. W naszym deszczowym klimacie prędkość jest ważnym czynnikiem w ograniczaniu szkód wyrządzanych przez wodę we wnętrzu Twojego domu.

Nie ma potrzeby uzyskiwania szacunkowej wyceny prac związanych z obsługą drzewa alarmowego, ponieważ firmy świadczące usługi drzewiaste, które rutynowo zajmują się tego rodzaju połączeniami, zazwyczaj wystawiają rachunek bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej według stawki godzinowej. Jest to preferowane, ponieważ przyjmują one na siebie odpowiedzialność za pobieranie opłat od firmy ubezpieczeniowej i wymagają jedynie Twojej współpracy w zakresie udzielania informacji firmie ubezpieczeniowej.

Firmy, które nie radzą sobie z tym w ten sposób, mogą dać Ci ofertę, którą zdecydujesz się przyjąć. Jeśli jednak Twoja agencja ubezpieczeniowa zgodzi się zapłacić tylko część faktury, ta sama firma zajmująca się obsługą drzewa nie znajdzie się nigdzie. Teraz pozostaje Ci trudna praca polegająca na próbie odzyskania środków.

Upadłe drzewa są bardzo niebezpieczne! Nawet drzewa, które wyglądają, jakby upadły, mogą być pod wielką presją i dlatego są bardzo niebezpieczne. To nie jest żart - pozostawienie awaryjnego usuwania drzew i sprzątania profesjonalistom. Ten twój sąsiad, który przysięga, że umie posługiwać się pilarką łańcuchową i może to zrobić za ciebie? Naprawdę nie jest to dobry pomysł. Jedyną rzeczą, która może pogorszyć tę i tak już ciężką sytuację, jest wyjazd do szpitala.

Skontaktuj się z Zakładem Ubezpieczeń
Upadłe drzewo na dom Jeśli drzewo spadło na Twój dom, zadzwoń do ubezpieczenia właściciela domu i otwórz roszczenie. Nie ma powodu, aby tego unikać, ponieważ tego typu roszczenie nie ma wpływu na stawki ubezpieczenia właściciela domu. Dodatkowo, tego typu awaryjne prace serwisowe są bardzo niebezpieczne i przez to bardzo kosztowne. Musisz uzyskać następujące informacje od swojej firmy ubezpieczeniowej:

Numer roszczenia
Imię i nazwisko regulatora, numer telefonu i e-mail.
Dobrą wiadomością jest to, że istnieje duża szansa, że nie będziesz musiał płacić za tę pracę, a przynajmniej za tę część drzewa, która już upadła. Stronami, które potencjalnie płacą za/ wykonują pracę są: miasto, firma energetyczna, ubezpieczenie właściciela domu, ubezpieczenie samochodu lub ubezpieczenie właściciela domu sąsiada.

Zasady dotyczące tego, kto wykonuje pracę i kto za nią płaci, są skomplikowane, więc skontaktowanie się z serwisem Portland tree, który regularnie zajmuje się tego typu awaryjnymi pracami związanymi z usuwaniem drzew, jest najlepszym sposobem na zrozumienie tej części równania.

Nie pomijaj pracy papierkowej
Najprawdopodobniej będziesz potrzebował pozwolenia na usunięcie drzewa i najprawdopodobniej będziesz musiał przesadzić nowe drzewo. Potrzeba pozwolenia na usunięcie naturalnie powalonego drzewa wydaje się niektórym ludziom szalona, ale w rzeczywistości większość miast wymaga teraz pozwolenia na usuwanie drzew, nawet w przypadku awaryjnego usuwania drzew. Zwykle nie obchodzi ich też, czy ktoś wynajął kogoś do ścięcia drzewa, czy też wiatr je powalił.