Post

Czy SawStop stał się najlepszą marką pił stołowych do szafek?

SawStop zdjęcia marketingowe pokazują, że przypadkowy kontakt z ostrzem powoduje zadrapanie co najwyżej, a nie straszne amputacji palców.

Żaden stolarz, majsterkowicz czy wykonawca nie planuje, że jego palce dotkną obracającego się ostrza, ale to się zdarza.

Rzecz w tym, że dzięki ubezpieczeniu chronisz swój dobrobyt finansowy na wypadek, gdyby stało się coś przypadkowego lub poza Twoją kontrolą.

W przypadku piły stołowej masz pełną kontrolę nad swoimi działaniami, a przynajmniej powinieneś ją mieć. Wypadki zdarzają się, gdy środki bezpieczeństwa są pomijane lub gdy użytkownicy stają się zbyt wygodni w posługiwaniu się narzędziami i opuszczają gardę.

Nie używam elektronarzędzi, gdy jestem zmęczony lub osłabiony, a po przeczytaniu o wszelkiego rodzaju wypadkach z udziałem użytkowników, jestem niemal obsesyjnie ostrożny - przez większość czasu.

Czy potrzebuję SawStop? Czy jest on konieczny, jeśli stosuje się nowoczesne osłony i urządzenia zabezpieczające do pił stołowych oraz przestrzega się zasad bezpieczeństwa?

Czy mogę nadal używać przenośnych pilarek stołowych, z których jedną jest testowy model SawStop, którego jeszcze nie oddałem?

Różne pytania do zadania

Rozmawiałem z wiceprezesem SawStop kilka lat temu i ta rozmowa telefoniczna zaczęła zmieniać mój sposób postrzegania marki.

Następnie, kiedy zacząłem testować SawStop jobsite saw, byłem pod wielkim wrażeniem doświadczenia, z których żaden nie był bezpośrednio związany z funkcjami bezpieczeństwa.

Po usunięciu technologii aktywnego łagodzenia obrażeń - głównej funkcji bezpieczeństwa - pojawia się nowe pytanie.

Można mieć nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli osobiście doświadczyć technologii bezpieczeństwa SawStop, ale na razie zignorujmy ją i usuńmy z równania. Jeśli chcesz aktywnego łagodzenia obrażeń i technologii wysyłającej ciało, SawStop jest obecnie jedyną opcją.

Czy dla użytkownika, który nie chce lub nie potrzebuje technologii bezpieczeństwa, SawStop jest nadal niesamowitą pilarką stołową? Czy nadal jest to najlepszy wybór dla użytkowników?

Czy piła stołowa SawStop jest dla mnie odpowiednia?

Czy widziałeś ten ostatni film przez [popularny YouTube DIYer]? Albo ten projekt przez [popularny influencer drewna]? Oni kochają swoją pilarkę stołową SawStop.

"No jasne, że tak, dostali ją za darmo".

Niektóre z relacji sponsorowanych/recenzji, które widziałem, wydają się całkowicie prawdziwe, a niektóre mam tendencję do wątpliwości.

Z moich doświadczeń z piłą do prac na budowie wynika, że szum wokół SawStop jest uzasadniony.

Sześć miesięcy temu, wiedziałem, że prawdopodobnie kupię SawStop. Teraz nadal jestem tego pewny w 80%, ale już mniej niż poprzednio.

Używam przenośnych pilarek stołowych bez problemu. Pawls pomaga zapobiegać odbiciu, noże klinowe pomagają zapobiegać wiązaniu, osłony pomagają utrzymać ostrze pod osłoną, a przestrzeganie właściwych praktyk bezpieczeństwa pomaga zapobiegać wszelkim niespodziewanym incydentom. Pierwszym krokiem powinno być oczywiście przeczytanie instrukcji obsługi każdego narzędzia.

Czy powinienem po prostu zbudować większą podstawę dla przenośnej piły stołowej do pracy na budowie lub dla wykonawcy?

A co z pilarkami stołowymi innych marek? Poza systemem bezpieczeństwa SawStop oferują one większość tych samych funkcji.

Może mógłbym lub powinienem zainwestować w europejską pilarkę stołową z przesuwną prowadnicą? Może używaną?

Podczas gdy ja mam piłę torową, piła stołowa jest nadal niezbędna do wielu rodzajów zadań związanych z cięciem drewna i sklejki. Jest to nadal, jak to określiłyby autorytety w dziedzinie obróbki drewna i warsztatów, podstawa większości warsztatów.

Jaka piła stołowa SawStop?

110V i 1,75KM, czy 220V i 3KM?

Osobiście skłaniałbym się ku pilarce Personal Cabinet Saw (PCS), choć nadal nie do końca rozumiem różnicę, jaką oferuje ich model Industrial. Pamiętam, że kiedyś powiedziano mi, że wśród użytkowników Przemysłowej Piły Szafkowej jest więcej stolarzy majsterkowiczów używających tego modelu niż rzeczywistych użytkowników komercyjnych, choć nie wiem czy to nadal prawda, czy może źle to pamiętam. PCS wydaje się być najbardziej popularnym modelem dla użytkowników indywidualnych.

Moje badania przez lata pokazują, że przemysłowa piła szafkowa z ruchomą podstawą w PCS jest drogą do zrobienia, podobnie jak ulepszona opcja ogrodzenia T-Glide.

Prawdopodobnie nie potrzebuję 36″ wydajności cięcia, ale wydaje się, że jest to sposób na uzyskanie ulepszonego ogrodzenia T-Glide, w porównaniu do 30″ projektu. Ale uzyskuje się również większe wsparcie dzięki nogom pod wysięgiem. Wygląda na to, że piła 36″ nie jest zbyt szersza od 30″, więc być może różnica w powierzchni podstawy jest minimalna.

Która metoda odpylania jest dla mnie najlepsza?

Decyzje, decyzje

Jedną rzeczą, która jest dla mnie oczywista, jest to, że potrzebuję lepszej konfiguracji niż ta, którą mam teraz. Przenośne pilarki stołowe mogą być kłopotliwe, gdy pracujesz z większymi przedmiotami. Zostały one zaprojektowane z myślą o przenośności i wydajności w miejscu pracy, a nie są idealne do zadań warsztatowych.

Jednym z popularnych podejść dla majsterkowiczów jest budowa stołu roboczego, który wspiera przenośną pilarkę stołową, umieszczając blat w jednej linii ze stołem pilarki, aby zwiększyć jej powierzchnię roboczą.

Niestandardowy mobilny stół roboczy, który można sparować z przenośną piłą stołową, będzie miał równie dużą powierzchnię, a jego budowa nadal będzie kosztować sporo pieniędzy. Może to nie będzie kosztować tyle pieniędzy, ale dużo czasu również musi być uwzględnione w, zbyt.

Chociaż może to złagodzić niektóre frustracje, nadal nie będzie to idealne rozwiązanie, biorąc pod uwagę niektóre frustracje i ograniczenia związane z przenośnymi piłami stołowymi, których doświadczyłem w ciągu ostatnich kilku lat.

ToolGuyd ma budżet na narzędzia i sprzęt związany z potrzebami związanymi z treścią. Oszczędzałem i chociaż jest kilka rzeczy, na które można przeznaczyć budżet, myślę, że wygrywa piła stołowa w stylu szafy.

Są rzeczy, które chcę zrobić w ramach relacji związanych z projektem, projekty, które muszę zrobić w ramach regularnego tworzenia treści (takie jak oszczędzająca miejsce szafka na sprzęt ochronny i szafki na części), oraz części, które muszę zrobić do funkcjonalnego użytku (takie jak wsparcie testowania produktu lub przyrządy).

W przypadku przenośnych pilarek stołowych używam podpór przednich i tylnych. Podstawa szafki DIY pomoże w tym, ale nie zrobi nic z ogrodzeniem. Ok, może uda mi się zaprojektować własną prowadnicę. Dodatkowy czas, koszty i złożoność dodają się, a na końcu rozwiązanie jest nadal kompromisem.

Piła stołowa w stylu szafy to mój następny upgrade.

Być może w tym momencie poświęcę czas na zaprojektowanie i zbudowanie przenośnego stołu roboczego do piły stołowej DIY, dla celów porównawczych.

Oto, co jest dla mnie ważne: Mniejszy hałas. Lepsze odprowadzanie pyłu. Dokładność i łatwość kalibracji. Mobilność - chcę mieć możliwość łatwego odsuwania piły na bok lub wyciągania jej do pracy. Jakość. Szybka i skuteczna obsługa klienta. Łatwe sterowanie. Mniej kłopotów.

Zbudowałem sobie stół warsztatowy, ale kiedy nadszedł czas, aby wyposażyć go w szuflady, czekałem, czekałem i czekałem, aż będę miał czas, aby zrobić je prawidłowo. W końcu zamówiłem kilka szuflad do szafek kuchennych. Zrobię tylko fronty szuflad - w końcu. Mam teraz do zbudowania jeszcze dwie szafki warsztatowe, a posiadanie lepszej piły stołowej sprawi, że zadania pójdą szybciej i łatwiej, a może nawet z lepszym skutkiem.

Są chwile, kiedy trasa DIY jest idealna, a innym razem jest niestandardowa. Tutaj decyzja o tym, czy pracować na pile stołowej vs. z piłą stołową jest dla mnie łatwa. Dla Ciebie, to może być lepiej zaoszczędzić różnicę w kosztach i umieścić, że w kierunku czegoś innego.

Piła warsztatowa SawStop okazała się BARDZO DOBRYM narzędziem i zaskoczyła mnie tym, jak bardzo jest przyjazna dla użytkownika. Czy pilarki stacjonarne firmy SawStop zapewniają równie dobre wrażenia z użytkowania?

Właśnie dziś otrzymałem moją zakupioną stolarkę Powermatic. Czy moje najbliższe doświadczenia skłonią mnie do wyboru marki "Gold Standard"? Pojawiły się również nowe narzędzia na 100-lecie, a pilarka stołowa PM1000 została dołączona do specjalnie udekorowanych narzędzi rocznicowych. To wszystko zmienia postać rzeczy.

To wszystko prowadzi mnie z powrotem do tytułowego pytania.

Czy SawStop jest w tym roku najlepszą marką wśród warsztatowych pilarek stołowych? Czy powinienem rozejrzeć się za innymi markami lub stylami pił (np. Euro-style)?

Zastanawiałem się nad jeszcze jednym pytaniem: czy jeśli SawStop byłby skłonny dostarczyć próbkę testową do recenzji lub zniżkę redakcyjną lub dla influencerów typu "użyj teraz lub strać", to czy skorzystałbym z tego? Absolutnie. Wolę kupować narzędzia do użytku, ale próbka redakcyjna lub rabat pozwoliłyby na zobowiązania związane z eksploracją treści, a także zburzyłyby moje niezdecydowanie.

Ten post ma mi odpowiedzieć na dwa pytania. Czy istnieje lepszy wybór, jeśli chodzi o piły do szafek? I czy istnieje zainteresowanie szczegółowymi badaniami niezależnie od tego, którą ścieżką piły stołowej podążam? Idąc w dół DIY platformy piły stołowej vs. debata piły szafy, na przykład, naprawdę zależy od posiadania obu opcji obok siebie.