Post

Drzewa trzymają płomienie na dystans

Gdy nie możesz sobie poradzić z upałem, drzewa zapewniają Ci odpowiednie schronienie i cień przed letnią gorączką. Ale drzewa mogą też chronić Ciebie i Twój dom przed szkodami, gdy leśna ognista bestia jest trudniejsza do opanowania.

Gdy tego lata temperatury osiągną 100 lub 110 stopni, Twojej posiadłości grozi nie tylko susza, ale także szalejące, niszczycielskie pożary. Ponieważ płomienie są zazwyczaj nieubłagane, gdy nabiorą rozpędu, najlepszą obroną jest dobra defensywa.

Przestrzeń chroniona, czyli określony promień wokół domu, pomaga chronić właścicieli gruntów i ich nieruchomości przed dzikimi pożarami. "Głównym powodem stosowania przestrzeni ochronnej jest zmniejszenie ilości łatwopalnej roślinności i umożliwienie straży pożarnej 'obrony' Twojego domu przed pożarem," wyjaśnia Tim Morin, leśnik i projektant z Davey Resource Group w Kalifornii. "Posiadanie domu chronionego za pomocą przestrzeni defensywnej nie tylko chroni Ciebie, ale również Twoich sąsiadów".

W Kalifornii, 100-stopowa przestrzeń defensywna wokół domu jest wymagana przez prawo. Promień 30 stóp bezpośrednio otaczający dom, lub "chuda, czysta i zielona strefa", wymaga największej redukcji łatwopalnej roślinności, podczas gdy "zmniejszona strefa paliwa" pozostająca w obrębie linii własności może zależeć od stromości trawnika, jak również istniejącej roślinności.

Według Morin, każdy akr w obrębie nieruchomości położonej w Kalifornii powinien mieć 100 drzew lub mniej. "Te drzewa między 30 a 70 stóp od domu powinny mieć dolne gałęzie przycinane do wysokości ośmiu stóp od ziemi, a gałęzie powinny być nie mniej niż osiem stóp od dachu, lub 10 stóp od komina," mówi. Morin wyjaśnia, że właściciele gruntów powinni usunąć wysoce łatwopalną roślinność, taką jak igły sosnowe i krzewy iglaste, w odległości do 30 stóp od domu.

Odstępy między drzewami w zredukowanej strefie paliwowej również zwiększają szansę na zatrzymanie pożaru, zanim zniszczy on dom. Poziome lub pionowe odstępy między roślinami lub usuwanie roślin pod dużymi drzewami zoptymalizuje cel zredukowanej strefy paliwowej.

Davey przechodzi do defensywy

Lake Travis Fire Rescue (LTFR) ustanowiło pierwszy w Teksasie pilotażowy program łagodzenia skutków pożarów w stanie dzikim, po tym jak centralny region stanu doświadczył wyjątkowo ekstremalnego sezonu pożarowego w 2011 roku. Głównym celem programu jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia dzikiego pożaru wśród właścicieli nieruchomości w tym rejonie poprzez tworzenie zacienionych przerw w dostawie paliwa za ich domami. Jak do tej pory, okolica otaczająca obszar LTFR poniosła największe straty.

Aby usunąć niechciany materiał roślinny z tego terenu, LTFR potrzebowała pomocy w zakresie transportu. Wtedy do pomocy wkroczyła firma Davey.

drzewa

"LTFR zgłosiła się do Davey po wywrotkę, ponieważ wiedzieli, że mamy ich wiele na stanie," wyjaśnia Kierownik Obszaru Steve White. "Ponieważ nie mieli funduszy potrzebnych do dostarczenia własnego pojazdu, wypracowaliśmy dla nich umowę na korzystanie z ciężarówki przez cały czas trwania projektu, od września do marca".

White wyjaśnia, że zachodnia strona Austin jest pokryta roślinnością nieodporną na pożary. "Jeśli przeważające wiatry wejdą w ten region, dzikie pożary mogą bardzo szybko wymknąć się spod kontroli" - mówi. "Jeśli ładunek paliwa nie zostanie zredukowany, martwe, powalone gałęzie i kończyny mogą się zapalić. Biorąc pod uwagę ostatnią suszę, mądrze jest zapobiegać szkodom dzisiaj, aby jutro nie doszło do katastrofy."

Załoga Lone Star Hand Crew, składająca się z dziewięciu osób, ukończyła podstawowe szkolenie strażaka i pilarza, aby zająć się zarośniętym terenem. Spędzili oni około sześciu miesięcy na redukowaniu nadmiernej roślinności, przerzedzaniu jałowców oraz usuwaniu i rozdrabnianiu wszystkich materiałów.

Ciężarówka Davey'a odegrała ważną rolę, przewożąc zrębki na lokalne wysypisko w celu recyklingu. "Zrębki są wykorzystywane jako podbudowa dróg na wysypisku, a także mieszane z innymi produktami organicznymi w celu stworzenia wielu rodzajów pokrycia terenu," wyjaśnia John Durham, asystent komendanta straży pożarnej LTFR.

Ze względu na to, że w Centralnym Teksasie wiosną i latem osiedlają się czarne czaple i złote trznadle - oba gatunki ptaków zagrożonych wyginięciem w USA - projekt wymagał ograniczonych ram czasowych, aby nie zakłócić idealnego siedliska tych ptaków. Chociaż ramy czasowe stanowiły wyzwanie, aby wywrzeć wpływ na projekt, program Wildland Fuels Mitigation ostatecznie zajął się ponad 22 akrami, w tym usunięciem 1000 jardów sześciennych zrębków i bezpośrednim oczyszczeniem terenów za 119 domami.

"To była dobra okazja, aby oddać się społeczności", wyjaśnia White, dodając, że program wykonuje świetną robotę ucząc właścicieli gruntów bezpieczeństwa przeciwpożarowego i usuwania paliwa, aby mogli kontynuować projekt niezależnie, aby zrobić to, co do nich należy. "Nasze zaangażowanie było cenne i jesteśmy dumni, że mogliśmy się odwdzięczyć społeczności za tak wartościowy projekt".