Post

Gdy nadejdą gwałtowne burze, drzewa można ochronić dzięki profilaktycznej pielęgnacji i monitorowaniu.

Jesień zbliża się szybkimi krokami. Chłodne, rześkie powietrze stopniowo zastępuje grubą warstwę wilgoci, która otacza nas na zewnątrz. Liście rozpoczęły najwcześniejszy etap swojej corocznej jesiennej przemiany z odcieni zieleni w żółte, pomarańczowe i czerwonawe tony. Dzięki sezonowej mozaice kolorów Matki Natury drzewa nadają krajobrazowi atrakcyjność wizualną, ożywiając go we wszystkich kierunkach. Gdy ich struktury kołyszą się na lekkim wietrze, tak charakterystycznym dla tej pory roku, kruche liście delikatnie opadają na ziemię, przysypując trawnik i podjazd kolorowymi kępkami. Jakże słodko jest obserwować obecność drzew i ich naturalne piękno jesienią. Jednak w obliczu potencjalnych burz w tym sezonie, odrobina dodatkowej troski i konserwacji może okazać się bardzo pomocna w ochronie drzew i zapewnieniu ich przetrwania z korzyścią dla Ciebie i Twojego krajobrazu.

burza

Ulewny deszcz, wyładowania atmosferyczne, silne wiatry, nadmiar śniegu lub kombinacja któregokolwiek z tych scenariuszy pogodowych może uszkodzić drzewa - od ich systemów korzeniowych po gałęzie i liście. Kontrolowanie drzew przed i po burzy jest niezbędne, aby zapewnić im silne i zdrowe drzewa. Silne gałęzie = silniejsze drzewo. Regularna pielęgnacja drzew może wiele zmienić, jeśli chodzi o ich wytrzymałość podczas burzy. Prawidłowe przycinanie zapewnia właściwe odstępy między gałęziami rusztowania i przerzedza koronę drzewa, pozwalając wiatrowi wiać przez nią, a nie pod nią. Przycinanie usuwa również potencjalnie niebezpieczne martwe lub słabe gałęzie. W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa rozszczepienia i złamania słabych strukturalnie drzew podczas burzowej pogody konieczne może być również wykonanie okablowania i stężenia.

Piorun uderza dwa razy. Piorun może uderzyć we wszystko, co stanowi dobrą drogę dla ładunku elektrycznego, który przemieszcza się z chmury burzowej na ziemię, w tym w drzewa. Zainstalowanie instalacji odgromowej na cennych drzewach może pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo ich uszkodzenia. Drzewo z mocnym, zdrowym drewnem ma większe szanse na przetrwanie niszczącej, burzowej pogody, ale bez Twojej pomocy Twoje drzewa mają mniejsze szanse na przetrwanie. Bądź proaktywny w swoich celach związanych z pielęgnacją drzew w tym sezonie i przygotuj swoje drzewa do prosperowania - zanim będzie za późno.

Dowiedz się więcej na http://luparki-hydrauliczne.pl.