Post

Najnowsza książka Chrisa Schwarza o warsztatach stolarskich

Christopher Schwarz jest dobrze znany w branży stolarskiej, począwszy od jego artykułów w Popular Woodworking, a skończywszy na jego wydawnictwie Lost Art Press.

Być może widziałeś już wcześniej niektóre z jego książek, jak na przykład książkę o projektowaniu stołów warsztatowych, teorii, konstrukcji i użytkowaniu, która jest dostępna przez Amazon.

Reklama googletag.cmd.push(function() { googletag.display("top-content-ad-slot"); });

Pisałem o niektórych z "Anarchist" książek Schwarza wcześniej, i są one całkiem dobre. Są one niepodobne do innych książek o obróbce drewna lub how-to, które kiedykolwiek czytałem wcześniej, i są jakoś tak rozmowny, jak są one informacyjne.

Schwarz wydał w zeszłym roku nową książkę - The Anarchist's Workbench. Wygląda na to, że przegapiłem tę wiadomość, ponieważ dowiedziałem się o niej dopiero wczoraj wieczorem.

Opisuje on The Anarchists' Workbench jako:

szczegółowy plan prostego stołu warsztatowego, który można zbudować przy użyciu tarcicy budowlanej i podstawowych narzędzi do obróbki drewna. Ale jest to również historia 20-letniej podróży Christophera Schwarza, który badał, budował i udoskonalał historyczne stoły warsztatowe, aż nie było już nic do poprawienia.

Istnieją dwie wersje The Anarchist's Workbench - w twardej oprawie, w cenie 27 dolarów, oraz w wersji cyfrowej, którą Lost Art Press rozdaje za darmo. Tak jest, za darmo, jak w $0, i bez żadnych DRM lub zaczepów jakiegokolwiek rodzaju.

Dlaczego Schwarz dałby tę książkę za darmo? We wpisie na blogu mówi, że 1) może sobie na to pozwolić, 2) niektórzy ludzie mogą wahać się, czy ta nowa książka nie jest zbyt podobna do jego poprzednich książek, a więc darmowa kopia może służyć jako swego rodzaju podgląd dla nich, i wreszcie:

Wreszcie, chcę, aby ta informacja - moja ostatnia książka o ławkach - była darmowa i szeroko dostępna dla każdego dziś i w przyszłości. Udostępniając ją za darmo, mam nadzieję, że ludzie będą zainspirowani do zbudowania ławki, nawet jeśli nie będzie to ławka z tej książki.

Kupiłem kilka innych książek wydanych przez Lost Art Press, tych samych i różnych autorów, i są one bardzo dobrze wykonane. Nawet z bezpłatnej kopii PDF, może w końcu kupić twardą kopię (gdy skończę z moim obecnie bardzo długiej liście lektur), i wyobrażam sobie, że inni będą do.

Przeczytałem już kilka części The Anarchist's Workbench i jest to przyjemna książka.

W tej książce Schwarz omawia jak i dlaczego zaprojektował stół warsztatowy z drewna pochodzącego z centrum domowego, a także dzieli się szczegółami osobistej podróży, która doprowadziła go do tego miejsca.

Co jest zawsze orzeźwiające o Schwarza pism tych dni jest to, że nie jest zakuty w kajdany przez popularnej opinii, lub potrzebę pozostania w ramach cudzych linii.

To dobra książka, a jeśli nie jest to do końca twój styl, miej ją na uwadze. Osobiście skłaniam się ku kierunku stołu warsztatowego do obróbki drewna, nigdy nie pomyślałbym, że pójdę w, a więc nigdy nie mów nigdy. Jeśli podoba Ci się to, co czytasz, rozważ zakup fizycznej kopii.