Post

Nowa akumulatorowa gwoździarka Milwaukee M12 (aktualizacja ETA 2021)

W pierwszej audycji Milwaukee Pipeline, Milwaukee Tool ogłosiło, że wprowadza na rynek nową akumulatorową gwoździarkę 23-gabarytową na platformie M12. Ten długo oczekiwany dodatek do ich linii zasilanych bateryjnie gwoździarek ma trafić na rynek na początku 2021 roku.

Aktualizacja 3/1/21: Milwaukee podało przewidywany czas wprowadzenia na rynek na marzec 2021 r., a więc nowa bezprzewodowa gwoździarka z kołkiem powinna wkrótce trafić do sprzedaży.

Podobnie jak inne gwoździarki bezprzewodowe, nowa gwoździarka Milwaukee jest zasilana przez mechanizm sprężynowy z azotem. Niektóre z deklarowanych zalet tego mechanizmu to praktycznie zerowy czas rozruchu i konsekwentne wbijanie gwoździ szpilkowych o długości od 1/2″ do 1-3/8″ zarówno w twardym jak i miękkim drewnie.

Zamiast wciskać aktywowaną końcówkę do powierzchni roboczej, gwoździarka wykorzystuje podwójną konfigurację spustu. Aby wystrzelić gwóźdź, należy najpierw nacisnąć spust bezpieczeństwa, a następnie pociągnąć za spust główny.

Niebrudząca końcówka posiada oznaczenia zarówno z przodu (patrz wyżej), jak i z boku (patrz niżej), aby pomóc w dokładnym umiejscowieniu kołka.

Powyżej widać pokrętło regulacji głębokości wbijania bez użycia narzędzi, co jest dość standardowym rozwiązaniem w większości gwoździarek.

Gwoździarka M12 posiada również funkcję blokady suchego strzału, która uniemożliwia jej uruchomienie, jeśli w magazynku nie ma kołka. Jeśli gwoździarka źle odpali lub się zatnie, można uzyskać dostęp do zablokowanego kołka po prostu odkręcając trzy śruby mocujące płytę czołową do gwoździarki.

Tutaj widać, że Milwaukee przemyślnie przewidziało wbudowany schowek na klucz imbusowy potrzebny do usunięcia płyty czołowej.

Gwoździarka Milwaukee M12 może wbić do 750 gwoździ na jednym ładowaniu, przypuszczalnie na baterii 1.5Ah dołączonej do zestawu.

W oparciu o system numeracji Milwaukee i ich zdjęcia, wygląda na to, że będzie można kupić gwoździarkę jako gołe narzędzie lub jako zestaw z akumulatorem 1,5Ah M12, ładowarką M12 i miękką walizką transportową.

Milwaukee M12 23-Gauge Pin Nailer Specs

  • Gwoździe z kołkami o grubości 23
  • Długość gwoździ: 1/2″ do 1-3/8″
  • Światło robocze LED
  • Odwracalny zaczep do paska
  • Wskaźnik poziomu paliwa w akumulatorze
  • Dodatkowa końcówka styku roboczego
  • Wskaźnik przeładowania magazynka
  • Beznarzędziowa regulacja głębokości
  • Waga 3,3 lbs (bez akumulatora)