Post

Nowa akumulatorowa pilarka torowa Festool TSC 55 KEB

Pilarki tarczowe są już często używane do trudnych zadań cięcia, ponieważ ich możliwości cięcia wgłębnego zapewniają większą kontrolę i bezpieczniejsze cięcie w porównaniu z próbami cięcia w środku płyty lub arkusza tradycyjną pilarką tarczową. Kolejnym krokiem naprzód wydaje się być dodanie zabezpieczenia przed odbiciem.

Dzięki nowej technologii zapobiegającej odbiciu pilarka Festool TSC 55K rozpoznaje moment, w którym podczas cięcia następuje odbicie i gdy pilarka zaczyna odchylać się do tyłu w kierunku użytkownika, zatrzymuje obroty silnika, zatrzymując tarczę. Po zadziałaniu ogranicznika odbicia piła jest natychmiast gotowa do pracy, bez żadnych przestojów.

Nowa TSC 55K wyposażona jest w podobny system zasilania akumulatorowego 18V jak jej poprzedniczka i może być zasilana jednym lub dwoma akumulatorami. Generalnie, aby uzyskać najlepszą wydajność, należy używać dwóch akumulatorów.

Festool wprowadza także nowe brzeszczoty o cieńszym rzazie, które charakteryzują się nową geometrią zębów, co zwiększa wydajność cięcia i wydłuża żywotność brzeszczotu.

Pilarka może być używana z workiem do zbierania pyłu lub oddzielnym odkurzaczem. Zastosowanie akumulatorów wyposażonych w Bluetooth pozwoli na bezprzewodowe uruchamianie odkurzaczy wyposażonych w Bluetooth (lub doposażonych).

Ceny i dostępność

Dostępne będą 3 opcje zakupu.

Podstawowa konfiguracja to opcja "gołego narzędzia", jak pokazano powyżej. Opcja Plus jest pełnym zestawem, dodając (2) szybkie ładowarki i (2) 18V akumulatory 5.2Ah wyposażone w Bluetooth. Opcja Plus-FS to pełny zestaw połączony z szyną prowadzącą 55″ (FS 1400).

Kup teraz: Gołe narzędzie przez Tool Nut Kup teraz: Zestaw przez Tool Nut Kup Teraz: Zestaw + szyna przez Tool Nut

Przewidywany termin dostawy: 15 czerwca 2021 r.

Pytania i odpowiedzi

Czy skala głębokości jest w jednostkach metrycznych czy imperialnych?

Skala głębokości cięcia jest w jednostkach imperialnych w wersjach dla Ameryki Północnej i metrycznych dla krajów spoza Ameryki Północnej.

Czy są jakieś inne różnice oprócz technologii zapobiegającej odbiciu wstecznemu?

Porównując nową TSC 55 KEB z poprzednią wersją TSC 5 REB, można zauważyć dwie zasadnicze różnice. Po pierwsze Festool TSC 55 KEB posiada technologię zapobiegającą odbiciu, o której była mowa powyżej. Ponadto rezygnuje się z noża klinowego, jak w starszym modelu TSC 55 REB.

Są też inne zalety - dzięki nowym brzeszczotom o cienkim rzazie Festool osiągnął do 50% dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

Na swojej stronie internetowej Festool podaje, że nowe pilarki tną do dwóch razy szybciej. Wynika to nie tylko z tego, że nowe brzeszczoty tną z cieńszym rzazem, ale także z tego, że profile zębów zostały wzbogacone o nową geometrię cięcia.

Dzięki nowej generacji brzeszczotów i skoncentrowanemu momentowi obrotowemu naszych akumulatorowych pilarek gąsienicowych można pracować do dwóch razy szybciej przy wydłużonym zasięgu akumulatora. Maksymalna wydajność cięcia w połączeniu z perfekcyjną jakością cięcia.

Ponadto Festool informuje, że silnik bezszczotkowy zapewnia taką samą moc, jak w przypadku traktorków zasilanych prądem zmiennym [przy zasilaniu dwoma akumulatorami].

Jaka jest wielkość rzazu?

Brzeszczoty TSC 55 REB mają 2,2 mm rzazu, a nowe brzeszczoty do TSC 55 KEB mają 1,8 mm rzazu.

Czy są inne różnice między brzeszczotami?

W porównaniu z poprzednią wersją nowe brzeszczoty mają o 40% dłuższą żywotność.

Brzeszczoty do pilarki Festool TSC 55 KEB

Ponieważ w poprzednim modelu pilarki tarcza klinująca była skonstruowana z 2,2 mm rzazu, nowe cienkie brzeszczoty o rzazie 1,8 mm NIE są zalecane do stosowania w poprzednich modelach (TS 55, TSC 55). Aby nóż klinujący działał prawidłowo, musi ściśle odpowiadać średnicy brzeszczotu piły. Jeśli szerokość rzazu jest cieńsza niż szerokość noża, będzie to stanowiło problem.

Oto nowe SKU:

WOOD RIP CUT HW 160×1,8×20 PW16 (205559) WOOD UNIVERSAL HW 160×1,8×20 W28 (205560) WOOD FINE CUT HW 160×1,8×20 WD42 (205561) LAMINATE/HPL HW 160×1,8×20 TF52 L (205562) ALUMINIUM/PLASTICS HW 160×1,8×20 TF52 A (205563) Brzeszczot diamentowy ABRASIVE MATERIALS DIA 160×1,8×20 F4 (205564)

Wydaje się, że jest to kolejna zaleta funkcji Kickback Stop - działa ona niezależnie od grubości brzeszczotu, typu czy materiału.

Related posts: Nowa Makita XSH04ZB Sub-Compact Brushless Circular Saw Nowe akumulatorowe narzędzia Dewalt do obróbki drewna: Skilsaw wprowadza na rynek nową, rewolucyjną, akumulatorową pilarkę tarczową z napędem ślimakowym Ryobi wprowadza na rynek nową, akumulatorową, przesuwną pilarkę kątową 18V PBT01B