Post

Postanowienia dotyczące pielęgnacji drzew

Gdyby drzewa mogły robić postanowienia noworoczne, co chciałyby osiągnąć w tym roku? Czy zwiększyłyby produkcję liści? Poszerzyłyby swoje baldachimy, aby zapewnić więcej cienia w upalne lato? A może poprawiłyby wygląd swoich kolorów jesienią? W przeciwieństwie do ludzi, drzewa potrzebują odrobiny Twojej pomocy, aby w pełni wykorzystać swój potencjał i zapewnić sobie korzyści. Bez właściwej, prewencyjnej pielęgnacji drzew czynniki środowiskowe mogą uniemożliwić im zachowanie zdrowej struktury przez wiele miesięcy i lat, co jest zgodne z celami, które najprawdopodobniej postawią sobie wraz z nadejściem pierwszego dnia roku. W świetle ekstremalnych warunków pogodowych, jakie miały miejsce w 2012 r., począwszy od wczesnej wiosny i silnych letnich burz, a skończywszy na skutkach huraganu Sandy, warto przygotować się na cały rok dbania o zdrowie roślin i wprowadzania usprawnień pielęgnacyjnych. Mimo że właściwa pielęgnacja drzew wymaga całorocznego, ciągłego procesu, można zacząć od sprawdzenia, czy drzewa nie są spróchniałe i czy nie mają uszkodzonych lub martwych gałęzi.

drzewa

Poświęć trochę czasu na spacer po swojej posiadłości i lepiej poznaj swoje drzewa oraz obiekty znajdujące się obok nich - garaż, kilka krzewów, ogrodzenie itp. Nietypowe warunki pogodowe mogą sprawić, że niewinny obiekt stanie się zagrożeniem dla roślin w Twoim krajobrazie. Przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego należy sprawdzić sekatory i inny sprzęt do pielęgnacji drzew. W razie potrzeby zainwestuj w nowy zestaw narzędzi lub znajdź niezawodny warsztat naprawczy, abyś był przygotowany do wykonywania skutecznych zadań związanych z pielęgnacją drzew.

Poświęć jeden lub dwa weekendy na pielęgnację krajobrazu tej wiosny - i pamiętaj, aby zaplanować terminy zapasowe na wypadek, gdyby warunki pogodowe nagle się pogorszyły. Im szybciej zaangażujesz się w promowanie zdrowia swoich drzew, tym większą będziesz miał motywację do rozpoczęcia właściwej pielęgnacji. Krok po kroku, z pomocą Twoich aspirujących zielonych kciuków, Twoje drzewa zaczną wracać do zdrowia po zimowych kłopotach. A one odwdzięczą Ci się, zapewniając w zamian niezliczone korzyści.