Post

Dlaczego usuwanie pniaków drzew to dobry pomysł

Dlaczego usuwanie pniaków drzew to dobry pomysł

Problem z usuwaniem drzew polega na tym, że po ścięciu drzewa pozostaje pozostała część pnia wraz z korzeniami. Zadanie usunięcia pniaka można sobie ułatwić, używając szlifierki do pniaków. Po pierwsze, warto wiedzieć, dlaczego w ogóle należy usuwać pniaki.

Dlaczego należy usuwać pniaki?

 • Inwazja szkodników

  Jeśli pozostawisz nawet niewielki fragment pnia, z czasem zacznie się on rozkładać i przyciągać różnego rodzaju szkodniki, takie jak mrówki i termity. Pojawi się nowy problem związany z inwazją szkodników, które mogą rozprzestrzenić się na inne pobliskie rośliny.

 • Wzrost roślin

  Pozostawienie pniaka może spowodować, że zaczną na nim rosnąć nowe rośliny inwazyjne. Są one dość trudne do usunięcia, a do ich usunięcia może być konieczne użycie środków chemicznych, które mogą być szkodliwe dla innych roślin znajdujących się w pobliżu.

 • Kwestie bezpieczeństwa

  Pozostawione na posesji pniaki mogą także stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Można się o nie potknąć, goście mogą się o nie potknąć lub dzieci bawiące się na podwórku mogą na nie spaść, co może skutkować wizytą w szpitalu, której można było łatwo uniknąć.

 • Dalszy wzrost

  Korzenie w pozostałej części pnia nadal rosną. Sadząc w ich pobliżu sadzonki, można nieświadomie zahamować wzrost nowych roślin. Aby uniknąć tego problemu, zaleca się ich usunięcie.

 • Poprawa estetyki

  Pięknie utrzymane podwórko może zwiększyć wartość nieruchomości i przyciągnąć potencjalnych nabywców. Jeśli jednak nie jest ono zadbane, może negatywnie wpłynąć na piękno domu, a nawet zniechęcić ludzi do zakupu tego miejsca.

Jak działa rozdrabniarka do pniaków drzew?

Szlifierki te są mobilne i łatwe w manewrowaniu. Są zamontowane na kółkach i mają długi uchwyt, który zapewnia wygodę użytkowania. Wyposażone są w ostre ostrze napędzane silnikiem o dużej mocy. Mają one różną wydajność, co pozwala na cięcie części drzew znajdujących się nad i pod ziemią. Podczas korzystania ze szlifierki do pniaków należy pamiętać o następujących kwestiach:

 • Postępuj zgodnie z instrukcją

  Zachowaj ostrożność podczas korzystania z tego potężnego urządzenia i zawsze czytaj instrukcje dołączone do danego modelu.

 • Użycie piły łańcuchowej

  Przed użyciem szlifierki upewnij się, że pozostała część drzewa została ścięta za pomocą piły łańcuchowej. Ułatwi to pracę.

 • Sprawdź swoją pracę

  Sprawdź, czy usunąłeś całą część drzewa i czy nie pozostały żadne resztki pnia i korzeni.

 • Odpowiednie przykrycie

  Po usunięciu pniaka wypełnij dół ziemią i dopasuj go do reszty podwórka.

Zatrudnij wykwalifikowanych specjalistów do usuwania pniaków drzew w Toronto

Chociaż szlifierkę można łatwo nabyć w większości sklepów z artykułami dla architektów krajobrazu, samo usuwanie pniaków wymaga odpowiedniego zaplanowania i wykonania, co wymaga pomocy profesjonalistów.

W DreamWorks Tree Services zapewniamy szybkie i skuteczne usuwanie pniaków drzew w Newmarket i Toronto. Pomożemy Ci uczynić Twoje podwórko schludnym i bezpiecznym. Jeśli chcesz szybko i bezproblemowo pozbyć się niechcianych resztek drzew, skontaktuj się z naszymi ekspertami, dzwoniąc pod numer 647-924-2627.

Przeczytaj także: Wskazówki dotyczące skutecznego stosowania środków chemicznych do usuwania pniaków