Post

Jak podjąć decyzję, czy usunąć drzewo?


Nasi arboryści poważnie traktują decyzję o usunięciu drzewa, zwłaszcza jeśli samo drzewo jest zdrowe. Arboryści Urban Forest Pro niekoniecznie lubią wycinać zdrowe drzewa - ale prawda jest taka, że drzewa są zasobem odnawialnym. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest usuwanie drzew; drzewa można przecież przesadzać, co pozwala im rosnąć i prosperować przez wiele lat. Usuwanie drzew

Kiedy najlepiej jest usunąć drzewo? Najlepszy czas na usunięcie drzewa to czas, zanim będzie ono miało szansę wyrządzić szkody materialne lub ludzkie. Poza tym, dłuższą odpowiedzią jest to, że usunięcie drzewa najprawdopodobniej najlepiej przeprowadzić w czasie jego uśpienia - zazwyczaj w styczniu, lutym i marcu.

W przypadku drzew liściastych sezonem uśpienia jest pora opadania ich liści, co ułatwia ich oczyszczanie i usuwanie. Ponadto w tym momencie zwiększone prawdopodobieństwo, że podłoże pod drzewem zostanie utwardzone przez zimę, zmniejsza prawdopodobieństwo, że usunięcie drzew będzie miało negatywny wpływ na trawnik.

Wiosenne i letnie usuwanie drzew często oznacza dłuższy czas oczekiwania, ponieważ są to najbardziej ruchliwe sezony dla firm zajmujących się serwisem drzew. Wiosną i latem może też kosztować więcej, ponieważ m.in. dodanie na wiosnę nowej okrywy liścia powoduje, że usuwanie drzew jest trudniejsze i bardziej czasochłonne.

Skontaktuj się z Urban Forest Pro, aby uzyskać bezpłatną wycenę od jednego z naszych wyjątkowych, certyfikowanych arborystów. Możemy usuwać drzewa każdej wielkości i w każdej sytuacji.

4 Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy usuwaniu drzewa
1. Jakie są twoje cele zarówno dla drzewa, jak i dla twojego podwórka? Pomocne może być nadanie priorytetu Twoim celom. Na przykład, jeśli masz obok domu drzewo, które budzi obawy o bezpieczeństwo, ale naprawdę kochasz jego wygląd i cień, jaki zapewnia, możesz w ten sposób uszeregować swoje priorytety:

Bezpieczeństwo
Cień
Wygląd
Możesz nawet sprecyzować, co dokładnie podoba ci się w wyglądzie drzewa lub jakie są twoje największe obawy dotyczące bezpieczeństwa. Jeśli Twoje drzewo jest wynajmowane, możesz mieć zupełnie inne cele, takie jak zmniejszenie obaw związanych z utrzymaniem i odpowiedzialnością.

Jeśli po prostu masz drzewo, które ci się nie podoba, ważne jest również, aby zastanowić się, dlaczego nie lubisz tego drzewa. Na przykład, czy w okresie letnim nie spada za dużo soku, co sprawia, że twój pokład jest lepkim, bezużytecznym bałaganem? Nawet w takim przypadku, są alternatywy. Na przykład zamiast wydawać kilka tysięcy dolarów na usunięcie drzewa, właściciele nieruchomości mogą rozważyć leczenie za kilkaset dolarów, aby zapobiec występowaniu mszyc, które często są faktycznymi sprawcami produkcji soków. (Mszyce żywią się sokiem i wydzielają "robakowatą kupę, czyli spadź").

2. Jakie są twoje opcje? Bądź bardzo pewny/a swoich celów, aby pomóc Ci je osiągnąć i/lub zaproponować inne opcje. Na przykład, może być lepiej przyciąć drzewo niż je usunąć. Oczywiście, możliwe, że jest odwrotnie: właściciel nieruchomości może chcieć przyciąć drzewo, które powinno zostać usunięte. Jeśli celem klienta jest wyeliminowanie gałęzi zwisających z domu, zmniejszenie wysokości drzewa lub powstrzymanie go przed unoszeniem się betonu, to w wielu przypadkach jedyną prawdziwą odpowiedzią na te problemy jest usunięcie drzewa.

Niekoniecznie lubimy wycinać zdrowe drzewa, ale są one odnawialne; można je przesadzać. W wielu przypadkach lepiej jest usunąć drzewo i zacząć od nowa, mając właściwe drzewo na właściwym miejscu. Ponadto opóźnienie nieuniknionego może zwiększyć koszty usuwania drzew.

W każdym razie można zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi, kontaktując się z certyfikowanym altanistą Urban Forest Pro w sprawie opcji!

3. Co mówi prawo? Ostateczna decyzja o usunięciu drzewa może nie zależeć od Ciebie - nawet jeśli jest ono na Twojej posesji. W wielu przypadkach ostatnie słowo jest przekazywane przez miasto w ramach procesu uzyskiwania zezwolenia na usunięcie drzewa.

Na przykład, nasze rodzinne miasto Portland, Oregon, ma miejski daszek, który jest jednym z najbardziej podziwianych w kraju. American Forests nazwał Portland jednym z 10 najlepszych miast dla drzew miejskich, a National Arbor Day Foundation wyróżnił Portland jako "Tree City USA" 41 razy. Miasta są aktywne i często agresywne w monitorowaniu okapów drzew, a niedozwolone usuwanie drzew może pociągać za sobą kary pieniężne w wysokości tysięcy dolarów.

4. Co się dzieje z usuniętym drzewem? Urban Forest Pro (UFP) ciężko pracuje, aby zapewnić usługi związane z drzewami w Portland w Oregonie, które działają najlepiej dla naszych klientów, społeczności i środowiska. Każda część usuniętego drzewa jest poddawana recyklingowi i/lub ponownie wykorzystywana. Drewno jest frezowane na tarcicę lub wykorzystywane jako drewno opałowe, a zrębki drzewne mogą być wykorzystywane jako ściółka do walki z inwazyjnymi roślinami i do odbudowy rodzimych siedlisk. UFP przekazuje większość tego materiału organizacjom non-profit i różnym gminom.

Kiedy jest czas na usunięcie drzewa
Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy z podejrzaną działką, czy właścicielem domu, który jest na ogrodzeniu, jeśli chodzi o jedno z drzew, ważne jest, aby zrozumieć, że usuwanie drzew jest czasami absolutnie najlepszym - a często tylko - sposobem działania.

Oto cztery powody, dla których usuwanie drzew jest często rozwiązaniem:

Drzewo jest chore. Drzewa mogą cierpieć na wiele różnych chorób - niektóre poważniejsze niż inne. Jeśli choroba się rozprzestrzenia i zaczyna zabijać drzewo, łatwiej i taniej byłoby po prostu usunąć drzewo, zamiast próbować je uratować. Im wcześniej choroba zostanie złapana i leczona, tym łatwiej jest sobie z nią poradzić. Jeśli jednak choroba twojego drzewa zaczęła wyprzedzać dużą jego część, może nadszedł czas, aby złożyć mu ofertę adieu.
Nie da się właściwie zadbać o drzewo. Różne rodzaje drzew mają różne wymagania dotyczące przycinania, a czasami ludzie nie wiedzą, w co się pakują. Nie każdy ma czas, umiejętności, pieniądze lub cierpliwość, aby zająć się szczególnie wymagającym drzewem. Jeśli wiesz, że nie masz czasu i nie chcesz regularnie zatrudniać ogrodnika, twoje życie będzie o wiele łatwiejsze, jeśli usuniesz drzewo i być może zastąpisz je mniej wymagającą odmianą.
Urosło ono zbyt blisko, aby zapewnić sobie komfort. Bez względu na to, czy drzewo zostało posadzone zbyt blisko domu, czy też jest to starsze drzewo, które wyrosło ponad to, co kiedykolwiek wyobrażali sobie plantatorzy, drzewo zbyt blisko budynku może oznaczać kłopoty. W przypadku silnej burzy, uderzenia pioruna lub przewrócenia przez silny wiatr, drzewo może spowodować szkody materialne i ludzkie. Tak więc czasami usunięcie drzewa, które znajduje się w pobliżu budynku, czyni rzeczy bezpieczniejszymi dla wszystkich.
Drzewo stało się ogromnym rozproszeniem uwagi. Być może drzewo wymknęło się spod kontroli i najeżdża na przewody elektryczne, blokuje kluczowe znaki drogowe lub zrzuca owoce bezpośrednio na ruchliwą ulicę. Drzewa mogą stać się uciążliwe, zwłaszcza jeśli są zarośnięte lub jeśli w ciągu ostatnich lat okolica zmieniła się z wiejskiej na podmiejską. Ktoś musi dbać o te drzewa, a jeśli zostaną zaniedbane, mogą stanowić zagrożenie. Przecież ważne jest, aby znaki stopu były widoczne, a zatrzymujące się tam samochody nie zostały uszkodzone przez spadające orzechy włoskie.