Post

Usuwanie drzew: Podejmując decyzję o usunięciu drzewa

 

Podejmowanie decyzji o usunięciu drzewa może być trudne i co najmniej nieodwracalne. Drzewa dodają wartości do radości z naszych domów i okolic. Mają również wiele korzyści dla środowiska. Jednocześnie drzewa mogą być niebezpieczne. Mogą powodować szkody w naszych domach i infrastrukturze, a utrzymanie drzewa z czasem wymaga również dodatkowych środków w budżecie przeznaczonym na utrzymanie domu, więc wszystkie te dodatkowe korzyści mają swoją cenę. Ponieważ wszystkie te negatywne i pozytywne czynniki muszą być wzięte pod uwagę, pomocne jest wykorzystanie procesu podejmowania decyzji o usunięciu drzewa. Proces, który polecamy, został opisany poniżej:

1. Rozważ swoje cele dotyczące drzewa, podwórka i rangi: Na przykład, jeśli masz drzewo obok swojego domu i masz obawy o bezpieczeństwo swojego domu i swoich dzieci podczas zabawy, ale kochasz wygląd drzewa i cień, który zapewnia. Powinieneś ocenić te czynniki ei 1. bezpieczeństwo 2. Odcień 3. Wygląd. Możesz nawet sprecyzować, co podoba Ci się w wyglądzie drzewa lub jakie dokładnie są Twoje obawy związane z bezpieczeństwem. Jeśli Twoja nieruchomość jest wynajmowana, możesz mieć zupełnie inne cele, takie jak zmniejszenie konserwacji i odpowiedzialności ect.

Jeśli po prostu masz drzewo, którego nie lubisz, ważne jest, aby zastanowić się, dlaczego nie lubisz tego drzewa. Na przykład mieliśmy klienta, który chciał usunąć drzewo, ponieważ latem upuścił za dużo soku, przez co jego pokład nie nadawał się do użytku. Usunięcie drzewa miało ją kosztować około 3000 dolarów. Okazało się, że jedyne, czego naprawdę potrzebowała, to zabiegi za 200-400 dolarów na wiosnę, aby zapobiec rozwojowi mszyc, które były faktycznymi producentami soku. Teraz cieszy się swoim pokładem i swoim drzewem/

2. Dowiedz się od Arborysty, jakie są Twoje opcje: Miej jasność co do swoich celów i zapytaj altankę, jakie są Twoje opcje, aby je osiągnąć. W szczególnych okolicznościach możesz wybrać, czy chcesz zaciąć drzewo, leczyć je, nawozić lub usunąć. Zależy to tylko od Twojej sytuacji.

Jest też wiele przypadków, w których klienci dzwonią do nas w sprawie cięcia drzewa i nawet nie rozważają jego usunięcia, a my musimy dać im niefortunną wiadomość, że aby osiągnąć swoje cele, ich drzewo musi wyjść. Jeśli celem klienta jest wyeliminowanie gałęzi zwisających z domu, zmniejszenie wysokości drzewa lub powstrzymanie podnoszenia się drzewa z betonu, istnieje wiele przypadków, w których jedyną prawdziwą odpowiedzią na te problemy jest usunięcie drzewa.

Dlaczego zalecamy usunięcie drzewa jest często trudne do zrozumienia dla klienta. Niekoniecznie lubimy wycinać zdrowe drzewa, ale są one odnawialne i można je przesadzać. W większości przypadków lepiej jest usunąć drzewo i zacząć od nowa, w odpowiednim miejscu, w którym będzie rosło i prosperowało przez dłuższy czas, niż zapewnić rozwiązanie w postaci taśmy, które tylko jeszcze bardziej poprawia sytuację niezrównoważoną. Ponadto w większości przypadków opóźnienie nieuchronnie zwiększa koszty usunięcia drzewa. Istnieją oczywiście wyjątki, takie jak bardzo stare, bardzo znaczące drzewa, gdzie wiele traci się w ich usuwaniu, dlatego też preferowane jest ich monitorowanie i usuwanie do grobu.

3. Dowiedz się więcej o zasadach i przepisach dotyczących usuwania drzew: Ostateczna decyzja o usunięciu drzewa może nie zależeć całkowicie od Ciebie. W wielu przypadkach ostateczna decyzja jest podejmowana przez miasto w ramach procesu uzyskiwania zezwolenia na usunięcie drzewa. Może to mieć miejsce nawet wtedy, gdy drzewo znajduje się na Twojej prywatnej własności. Pomocny może być tu także Twój altannik, który albo w Twoim imieniu złoży zezwolenie, albo skieruje Cię we właściwym kierunku.

Wiele miast zaczęło rozprawiać się z niedozwolonym usuwaniem drzew, a mandaty w większości przypadków wynoszą tysiące dolarów za drzewo, więc ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy przez załogę upewnić się, że wszystko jest w porządku.

4. Teraz, gdy masz wszystkie fakty, podejmij decyzję: Z mojego doświadczenia wynika, że kiedy klienci przechodzą przez ten proces, mogą czuć się dobrze przy podejmowaniu decyzji. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że mają jasność co do tego, że to, co robią, jest dla nich najlepsze i że choć na krótką metę są straty, to na dłuższą metę robią to, co jest z nich najlepsze, drzewo, nieruchomość i społeczność.